Bio-Rings biofitračné médium

Kód: 651
Akcia
Značka: Blau
€7,70 –15 %
bio rings
€7,70 –15 % €6,50
Skladom (2 ks)

Vysoko porézne bio médium s unikátnou schopnosťou odstránenia N-látok.

Detailné informácie

Podrobný popis

Keramické krúžky Bio-Rings sú ideálne ako kolonizačný substrát pre baktérie zodpovedné za biologickú filtráciu v sladkovodných aj morských akváriách. Ich vysoká pórovitosť poskytuje baktériám pre kolonizovanie použiteľný povrch s viac ako 600m2 na liter materiálu. Biologický cyklus nitrifikácie eliminuje amoniak a nitráty. Filtračný materiál Bio-Rings od firmy Blau Aquaristi má veľmi vhodný tvar vo forme malých valčekov, ktoré disponujú rozsiahlym povrchom, čo znižuje požiadavku na objem biologických médií potrebných pre efektívny nitrifikačný cyklus. Nemení hodnoty pH vody v akváriu.

Inštrukcie: pre maximálne využitie biologickej kapacity umiestnite Bio-Rings na posledné miesto filtrácie, aby sa zabránilo upchatiu pórov. Po kololónizácii baktériami obyčajne nastáva plná biologická efektivita Bio-Rings po 4. týždni.

Ak potrebujete krúžky očistiť, opláchnite ich vodou z akvária. Nikdy ich nečistite produktmi, ktoré môžu zničiť kolónie baktérií. Nikdy nemeňte 100% krúžkov naraz.

Toto unikátne keramické filtračné médium vytvára, vďaka veľkému povrchu, ideálne podmienky pre husté osídlenie užitočnými baktériami, ktoré odstraňujú z akváriovej vody nebezpečný čpavok a dusitany. V niektorých systémoch bude dochádzať aj k zníženiu dusičnanov. Ide o vhodné filtračné médium pre umiestnenie do Sump (externých filtračných nádrží), filtračných reaktorov, mokro/suchých filtrov (wet / dry), do vonkajších závesných filtrov alebo ho možno umiestniť priamo do nádrže.

Obsah balenia: 300g v sieťke (zodpovedá približne objemu 0,7 litra)

 

Dodatočné parametre

Kategória: Porézne materiály
Hmotnosť: 0.6 kg

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Len registrovaní užívatelia môžu pridávať články. Prosím prihláste sa alebo sa registrujte.