CupriSorb, 100ml, absorbér ťažkých kovov, regenerovateľný

Kód: 1692
Akcia
Značka: Seachem
€15,50
Skladom (1 ks)

Výkonný absorbent medi a ťažkých kovov.

 

 

Detailné informácie

Podrobný popis

Podrobný popis

cuprisorb

CupriSorb ™ je silný adsorbent medi a ťažkých kovov. Odstráni meď rýchlejšie a efektívnejšie ako uhlík, a je preto ideálny na núdzové odstránenie medi. Extrahuje všetky druhy medi, vrátane chelátovanej medi, a zostáva účinnýy, kým nedosiahne sýto modročiernu farbu. Môže sa regenerovať opakovane. Ak sa použije na nepretržité používanie, bude postupne extrahovať aj vyzrážanú meď zo štrku / podložia. CupriSorb ™ umožní následný chov bezstavovcov v nádržiach ošetrených meďou odstránením výluhu medi zo substrátov.

CupriSorb ™ je silná chelátová živica špecifická pre odstránenie medi. Konkurenčné výrobky nie sú chelatačné výrobky, ale iba živice na výmenu katiónov. Takéto živice môžu odstraňovať meď zo sladkej vody, ale v slanej vode sú neúčinné.

 

cuprisorb-bulk

 

Návod:

Použite 250 ml na každých 600 l na odstránenie medi. Používajte vo vrecku na filtračné médiá. Pre dosiahnutie najlepších výsledkov by mal byť CupriSorb ™ umiestnený tak, aby sa maximalizoval prietok vody cez toto médium. Na úplné odstránenie medi zo substrátu udržujte CupriSorb ™ v prevádzke najmenej 2 týždne po tom, čo testy na meď prestanú vykazovať prítomnosť medi. Použite do kanistrového filtra, modulu chemickej filtrácie alebo do akejkoľvek oblasti s veľkým prietokom.

Vyčerpanosť je indikovaná výrazným zafarbením perličiek do sýto modro - čiernej farby. Na sledovanie medi používajte test. Po vyčerpaní sa CupriSorb ™ môže vyhodiť alebo regenerovať.

REGENERÁCIA: Namočte do nekovovej nádoby s 2 šálkami vody a 1⁄2 šálky kyseliny muriatovej- kyselina chlórovodíková (k dispozícii s bazénovými potrebami: Dajte pozor na UPOZORNENIA na nádobe s kyselinou!). Doporučujeme regeneráciu vykonať vonku a mimo dosahu detí. Namočte na 1 hodinu, dobre opláchnite. Podľa potreby opakujte, aby ste obnovili pôvodnú farbu. Dobre opláchnite, pridajte hydrogenuhličitan sodný (s´da bikarbóna), kým sa penenie nezastaví, a znova opláchnite. CupriSorb ™ je teraz pripravený na opätovné použitie. Ak pôvodnú farbu nie je možné obnoviť po niekoľkých vymytiach kyselinami, pokračujte v krokoch oplachovania a bikarbonátu a potom regenerujte ako HyperSorb ™ alebo Purigen®.
 
 
Najčastejšie otázky:
 
Ako zistím, kedy je CurpiSorb ™ vyčerpaný a ako regenerujem CupriSorb ™?
ODPOVEĎ: Vyčerpanie je indikované výrazným sfarbením guľôčok do tmavo modro - čiernej farby. Po vyčerpaní môže byť CupriSorb ™ zlikvidovaný alebo regenerovaný. 
 

Odpoveď: Nie. Meď sa neuvoľňuje, kým ju nezregenerujete.

 

 

 
Odstráni tiež nikel, zinok, kobalt, kadmium, mangán.
 

Dodatočné parametre

Kategória: Absorbenty
Hmotnosť: 0.4 kg

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Len registrovaní užívatelia môžu pridávať články. Prosím prihláste sa alebo sa registrujte.