CupriSorb, 250ml, absorbér ťažkých kovov, regenerovateľný

Kód: 1689
€25,90
Skladom (2 ks)

Výkonný absorbent medi a ťažkých kovov.

 

 

Detailné informácie

Podrobný popis

Podrobný popis

cuprisorb

CupriSorb ™ je silný adsorbent medi a ťažkých kovov. Odstráni meď rýchlejšie a efektívnejšie ako uhlík, a je preto ideálny na núdzové odstránenie medi. Extrahuje všetky druhy medi, vrátane chelátovanej medi, a zostáva účinnýy, kým nedosiahne sýto modročiernu farbu. Môže sa regenerovať opakovane. Ak sa použije na nepretržité používanie, bude postupne extrahovať aj vyzrážanú meď zo štrku / podložia. CupriSorb ™ umožní následný chov bezstavovcov v nádržiach ošetrených meďou odstránením výluhu medi zo substrátov.

CupriSorb ™ je silná chelátová živica špecifická pre odstránenie medi. Konkurenčné výrobky nie sú chelatačné výrobky, ale iba živice na výmenu katiónov. Takéto živice môžu odstraňovať meď zo sladkej vody, ale v slanej vode sú neúčinné.

 

cuprisorb-bulk

 

Návod:

Použite 250 ml na každých 600 l na odstránenie medi. Používajte vo vrecku na filtračné médiá. Pre dosiahnutie najlepších výsledkov by mal byť CupriSorb ™ umiestnený tak, aby sa maximalizoval prietok vody cez toto médium. Na úplné odstránenie medi zo substrátu udržujte CupriSorb ™ v prevádzke najmenej 2 týždne po tom, čo testy na meď prestanú vykazovať prítomnosť medi. Použite do kanistrového filtra, modulu chemickej filtrácie alebo do akejkoľvek oblasti s veľkým prietokom.

Vyčerpanosť je indikovaná výrazným zafarbením perličiek do sýto modro - čiernej farby. Na sledovanie medi používajte test. Po vyčerpaní sa CupriSorb ™ môže vyhodiť alebo regenerovať.

REGENERÁCIA: Namočte do nekovovej nádoby s 2 šálkami vody a 1⁄2 šálky kyseliny muriatovej- kyselina chlórovodíková (k dispozícii s bazénovými potrebami: Dajte pozor na UPOZORNENIA na nádobe s kyselinou!). Doporučujeme regeneráciu vykonať vonku a mimo dosahu detí. Namočte na 1 hodinu, dobre opláchnite. Podľa potreby opakujte, aby ste obnovili pôvodnú farbu. Dobre opláchnite, pridajte hydrogenuhličitan sodný (s´da bikarbóna), kým sa penenie nezastaví, a znova opláchnite. CupriSorb ™ je teraz pripravený na opätovné použitie. Ak pôvodnú farbu nie je možné obnoviť po niekoľkých vymytiach kyselinami, pokračujte v krokoch oplachovania a bikarbonátu a potom regenerujte ako HyperSorb ™ alebo Purigen®.
 
 
Najčastejšie otázky:
 
Ako zistím, kedy je CurpiSorb ™ vyčerpaný a ako regenerujem CupriSorb ™?
ODPOVEĎ: Vyčerpanie je indikované výrazným sfarbením guľôčok do tmavo modro - čiernej farby. Po vyčerpaní môže byť CupriSorb ™ zlikvidovaný alebo regenerovaný. 
 

Odpoveď: Nie. Meď sa neuvoľňuje, kým ju nezregenerujete.

 

 

 
Odstráni tiež nikel, zinok, kobalt, kadmium, mangán.
 

Dodatočné parametre

Kategória: Absorbenty
Hmotnosť: 0.4 kg

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Len registrovaní užívatelia môžu pridávať články. Prosím prihláste sa alebo registrujte.

Prihláste sa prosím znovu

Ospravedlňujeme sa, ale Váš CSRF token pravdepodobne vypršal. Aby sme mohli Vašu bezpečnosť udržať na čo najvyššej úrovni, potrebujeme, aby ste sa znovu prihlásili.

Ďakujeme za pochopenie.

Prihlásenie