Easy Reefs Phosphate K.O. 250g PKO Odstraňovač fosfátov

Kód: 2559
€12,90
Skladom (1 ks)

S odstraňovačom fosfátov Easy Reefs PKO je možné ľahko a rýchlo eliminovať biologickú dostupnosť fosfátov ako v sladkovodných akváriách, tak v morských akváriách. Jedná sa o práškový ílový materiál určený na odstraňovanie fosfátov z akvárií, ktorý je vysoko absorpčný a zároveň adsorpčný. 

Detailné informácie

Podrobný popis

S odstraňovačom fosfátov Easy Reefs PKO je možné ľahko a rýchlo eliminovať biologickú dostupnosť fosfátov ako v sladkovodných akváriách, tak v morských akváriách. Jedná sa o práškový ílový materiál určený na odstraňovanie fosfátov z akvárií, ktorý je vysoko absorpčný a zároveň adsorpčný. Po vložení do vody reaguje s fosfátmi a vytvára nový nerozpustný prvok, ktorý zabraňuje ich návratu do vodného stĺpca, a výsledky by sa mali dostaviť do troch hodín od pridania prípravku do nádrže. Umožňuje aj výhodné použitie s dávkovacím čerpadlom, ktoré ho rozptyľuje v pomere 1:4 s vodou z reverznej osmózy. Easy Reefs PKO je inertný, takže by nemal spôsobiť negatívnu zmenu alkality a jeden kilogram dokáže odstrániť viac ako 30 gramov fosfátu.

 

Fosfáty alebo fosfáty (PO4) vznikajú v akváriu pri rozklade organických látok. Najmä v obmedzenom životnom priestore akvária dochádza k veľkému množstvu takých rozkladných procesov v prípade zvyškov potravy, odumretých častí rastlín, výlučkov atp. Pre potrebné zníženie fosfátov môžete využiť novú hybridnú metódu medzi bežne ponúkanými tekutými a pevnými odstraňovačmi fosfátov. Pri použití zmiešate jeden diel prášku so štyrmi dielmi vody a podávate ho v tekutej forme. Možnosť pridávať PKO pomocou štandardného dávkovacieho čerpadla sa bude páčiť tým, ktorí sa vo svojich útesových nádržiach snažia čo najviac všetko zautomatizovať. Samozrejme je možné použiť aj jednoduché zmiešanie s osmózovou vodou v nádobe a opatrné liatie do miesta s prúdením. Prechod na PKO, rovnako ako pri mokrých odstraňovačoch fosfátov na báze oxidu železitého alebo hliníka, môže vyžadovať počiatočné testovanie úrovne PO4 na stanovenie správneho dávkovania. Po nasýtení sa íl nevylúhuje späť do vody, ale je napr. zachytený a odstránený mechanickou filtráciou (napr. flísový filter) a zároveň s tým odstránený viazaný fosfát.

 

OPIS

  • Eliminuje biologickú dostupnosť fosfátov v sladkovodných aj morských akváriách.
  • Ide o iónovo modifikovaný bentonit na kontrolu fosfátov. Reaguje s fosfátom a vytvára nový nerozpustný prvok a zabraňuje návratu fosfátov do vodného stĺpca.
  • K eliminácii fosfátov z vodného stĺpca dochádza približne už do 3 hodín po aplikácii suspenzie.
  • Po uložení do sedimentu sa PKO bude naďalej viazať na intersticiálny fosfát uvoľnený zo sedimentu až do jeho nasýtenia, kedy k žiadnej ďalšej väzbe nedochádza.
  • Je to inertný prvok
  • Nejedná sa o algicid
  • Jeden kilogram PKO odstráni viac ako 30 g PO4 (1 g - 0,34 ppm).
  • Dávkovanie sa môže značne líšiť, pretože schopnosť PKO odstraňovať fosfáty je založená na množstve fosfátu prítomného vo vodnom stĺpci, viazaného fosfátu v sedimentoch a prípadných externých zdrojoch fosforu, ktoré stále vstupujú do vody systému.
  • Umožňuje použitie s dávkovacím čerpadlom, disperguje ho v pomere 1:4 s vodou z reverznej osmózy.

Dodatočné parametre

Kategória: Doplnky
Hmotnosť: 0.3 kg

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Len registrovaní užívatelia môžu pridávať články. Prosím prihláste sa alebo sa registrujte.