TROPIC MARIN® ELIMI-PHOS longlife -dlhodobé znižovanie PO4, 400g +sáčok Quick & Clean

Kód: 2558
€42
Na dotaz
Položka bola vypredaná…

Vysoko účinný granulát na odstraňovanie fosfátov v akváriu s mimoriadne dlhou životnosťou.

V cene aj sáčok Quick & Clean

Detailné informácie

Podrobný popis

Tropic Marin® Elimi-Phos a Tropic Marin® Elimi-Phos Longlife sú vysoko účinné granuláty v praktických filtračných vreckách Quick & Clean na odstraňovanie fosfátov, žltých látok a iných organických znečisťujúcich látok v morských a sladkovodných akváriách. Škodliviny sú pevne naviazané na granulát a bránia tak opätovnému uvoľňovaniu látok. Okrem toho, že sa Tropic Marin® Elimi-Phos a Tropic Marin® Elimi-Phos Longlife používajú na odstránenie fosfátov, môžu sa použiť aj na všeobecnú starostlivosť o vodu, ako aj aktívne uhlie. Po krátkom čase sa výrazne zlepšujú rastové podmienky bezstavovcov a je zamedzené nežiaducemu rastu rias.

Granulát Tropic Marin® Elimi-Phos na báze oxidu hlinitého sa vyznačuje rýchlym a účinným rozkladom fosfátov. Špeciálny granulát Tropic Marin® Elimi-Phos Longlife na báze hydroxidu železitého má dlhšiu dobu účinku, t.j. fáza degradácie fosfátov trvá dlhšie. Optimálna zrnitosť granulátu zaisťuje jednoduchú a čistú manipuláciu bez krvácania v akváriu.

Výhody:

  • na rozklad fosfátov, žltých látok a iných organických znečisťujúcich látok
  • zabraňuje nežiaducemu rastu rias
  • granulát Tropic Marin® Elimi-Phos pozostáva z oxidu hlinitého
  • Tropic Marin® Elimi-Phos Longlife s mimoriadne dlhou aktivitou je čistý, suchý granulát hydroxidu železa, ktorý bol špeciálne vyvinutý na úpravu pitnej vody
  • čistá manipulácia vďaka granulám v praktických filtračných vreckách Quick & Clean
  • použiteľné vo filtri alebo vhodné na voľné zavesenie
  • fosfát je pevne viazaný na granulát, žiadne nové uvoľňovanie látok
  • zlepšenie rastových podmienok pre koraly a iné organizmy
  • vhodné pre sladkovodné aj morské akváriá

Aplikácia a dávkovanie:

Sáčky Quick & Clean s granulami je možné umiestniť do filtra alebo zavesiť na miesto v akváriu so silným prúdom. Na 200 l akváriovej vody použite cca 100 g Tropic Marin® Elimi-Phos alebo Tropic Marin® Elimi-Phos Longlife.

V akváriách, ktoré sú silnejšie kontaminované žltými látkami, by sa malo začať s nižším dávkovaním (100 g Tropic Marin® Elimi-Phos alebo Tropic Marin® Elimi-Phos Longlife do 500 l), aby si bezstavovce a rastliny mohli zvyknúť na zmenenu podmienok. Pre optimálny výkon granulátu by sa mal raz týždenne krátko opláchnuť pod tečúcou vodou.

Vrecká Quick & Clean môžu zostať v akváriu, kým sa nevyčerpá absorpčná kapacita substrátu. Ak sa obsah fosfátov vo vode opäť zvyšuje, granule sú vyčerpané a mali by byť nahradené čerstvými. Aby sa predišlo znečisteniu vody v akváriu od začiatku, odporúčame pravidelnú výmenu vody a preventívne používanie Tropic Marin® Elimi-Phos alebo Tropic Marin® Elimi-Phos Longlife.

 

Poznámka: ak je hladina fosfátov výrazne zvýšená a potrebujete ju znížiť veľmi rýchlo, odporúčame Tropic Marin® Elimi-Phos Rapid, vysoko účinný roztok na báze lantánu, ktorý viaže fosfáty rýchlosťou blesku a efektívne ich odstraňuje z vody. V dôsledku toho sa koncentrácia fosforečnanov zníži na rozsah medzi 0,2-0,4 mg / l vo veľmi krátkom čase.

Na kontrolu obsahu fosfátov odporúčame Tropic Marin® Phosphate Test Professional.

Dodatočné parametre

Kategória: Odstránenie fosfátov
Hmotnosť: 0.6 kg
Položka bola vypredaná…

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Len registrovaní užívatelia môžu pridávať články. Prosím prihláste sa alebo sa registrujte.